A Yeas to majú! MMA poskytla právny rámec v Kanade

Kanaďania od začiatku športu prijali zmiešané bojové umenia. Napriek tejto MMA bola v Kanade vždy nezákonná. Dlhá cesta k legalizácii sa blíži ku koncu, keď Bill S-209 teraz prechádza tretím čítaním v parlamente s hlasovaním 267-9, čo umožňuje právny rámec pre odborníkov, ako aj pre amatérske MMA spolu s ďalšími bojovými športmi.

Čo robí výdavky S-209?

V oddiele 83 trestného zákona je nezákonné, s výnimkou obmedzených okolností. Od roku 1934 boli výnimky obmedzené na „box“. Bill S-209 rozšíril okolnosti právnych centier, aby zahŕňali MMA, ako aj ďalšie športy.

Predvolené je, že ceny bojov zostanú nezákonné v Kanade. Bill S-209 umožňuje provinciám kontrolovať odborníka MMA okrem boxu. Tým sa objasňuje metóda provincií, aby mali právomoc vyrábať atletické provízie na kontrolu, ako aj povolenie odborníkov na MMA. Poskytne to provinčné posty, ako napríklad atletický komisár v Ontáriu, ako aj skutočná autorita Atletic Commission BC, aby využila svoje právomoci na povolenie legálneho MMA. Tým sa tiež odstráni požiadavka, aby provincie, ako je Quebec, vymyslieť športy, ako napríklad „zmiešané boxy“, aby sa obišli starý trestný zákon. Nakoniec bude v ideálnom prípade poskytnúť motiváciu provinciám, ktoré boli doteraz tak dobre, aby ovládli MMA, aby vytvorili atletické provízie, ako aj priniesli šport nad zemou.

A čo bojové športy iné ako MMA?

Jedným z nedostatkov jazyka výdavkov S-209 je to, že obmedzuje provinčnú autoritu na povolenie odborníka „Boxingové súťaže alebo súťaže zmiešaných bojových umení“.

Dá sa tvrdiť, že za predpokladu, že tento konkrétny jazyk, iné odborné bojové športy, ako napríklad kickboxing, nemožno regulovať, preto zostanú nezákonné. Zdá sa, že tento postoj zaujal BC.

Možno praktickejšou interpretáciou právomocí provincií je to, že ak dokážu kontrolovať odbornú MMA, môžu regulovať akýkoľvek typ bojového umenia podskupín, pokiaľ pravidlá súťaže neumožňujú metódy zakázané MMA. Napríklad všetky metódy, ktoré sú legálne v odbornom kickboxingovom zápase, sú tiež legálne v MMA, ako aj tvrdí, že provincia je v rámci ich práv na kontrolu, ako aj povolenie takýchto športov.

A čo amatérsky MMA, ako aj ďalšie bojové športy?

Niektoré amatérske bojové športy budú v predvolenom nastavení legálne, ako aj iné zostanú nezákonné, to zahŕňa amatérske MMA.

Amatérske bojové športy, ktoré budú v predvolenom nastavení legálne, budú zahŕňať tie „v programe celosvetového olympijského výboru“. Medzi ne patrí box, zápas, judo, ako aj Tae Kwon Do.

Ďalšie amatérske bojové športy, ako napríklad MMA, kickbox a karate, zostanú v predvolenom nastavení nezákonné. Výdavky S-209 však umožňujú, aby sa to stanovilo tým, že im umožní, aby ich provincie boli legálne tým, že ich zvlášť označujú. Je to užitočný nástroj, ako aj nástroj, ktorý by každá provincia mala rýchlo využiť na poskytnutie zoznamu povolených amatérskych bojových športov.

Stručne povedané, výdavky S-209 je vítanou úpravou v právnom prostredí kanadského bojového športu. Motivujem všetky zúčastnené strany v susedstve Battle Sports, aby sa teraz spojili s vašimi provinčnými orgánmi a motivovali ich k tomu, aby prijali nariadenia týkajúce sa amatérskej medzery.

Tu je video zo skutočného hlasovania

Reklama

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

Teraz, keď sme urobili oslavu výdavkov S-209, je čas dostať sa do Workjune 6. 2013 v „Amatérsky zákon MMA“
Právne predpisy neúmyselných dôsledkov – amatérske udalosti MMA, ktoré sú teraz nezákonné, sú odstavené v Kanade 21. 2013 v „amatérskom zákone MMA“
Bill S-209 dostáva kráľovský súhlas; Teraz oficiálne v sile v 20. roku 2013 v „Bill S-209“

Leave a Reply

Your email address will not be published.