Na zdravie výživovej zodpovednosti za pivné spoločnosti

od Matta Weik

Pivo je v týchto dňoch asi tak Američan ako Apple Pie a Baseball. Zdá sa, že zhromaždenia a večierky po celom svete majú v rukách svojich hostí plechovky a/alebo fľaše. Napriek tomu ste sa niekedy pýtali, prečo sa pozeráte na výživové panely na potravinách a nápojoch, aby ste vám pomohli zostať štíhly len preto, aby ste našli nápoje pre dospelých, ktoré nemusia hrať podľa rovnakých pravidiel? No, nie si sám. Vláda/FDA má rôzne nariadenia týkajúce sa potravín a liehovín – ale čoskoro by sa to mohlo zmeniť. Niektorí by mohli povedať: „Ak by ste sa snažili dostať do lepšej kondície, nemali by ste piť alkohol“. A máte pravdu. Existuje však veľa ľudí, ktorí pracujú na zlepšovaní sa každý deň, ale občas majú nápoj. Pozrite sa na Arnolda Schwarzeneggera … Bol slávne citovaný za to, že povedal: „Mlieko je pre deti, keď vyrastie, musíte piť pivo.“ Keď o tom premýšľate, alkohol už roky dáva alkohol svaly z piva! Čo sa vo všeobecnosti ukáže katastrofálne väčšinu času pre mnohých z nich, ktorí sa zdá, že získavajú nejakú tekutú odvahu.

Výkrik transparentnosti na trhu s potravinami a nápojmi teraz prišiel celý kruh a každý zabalený produkt, ktorý vyzdvihnete v obchode s potravinami, má výživovú etiketu. Tento štítok nám dáva všetkým zmysel, aký dobrý (alebo zlý) je produkt. Zatiaľ čo veľa ľudí stále nechápe, čo by mali hľadať, spotrebitelia sú dnes rovnako inteligentní, ako kedykoľvek predtým, pokiaľ ide o pohľad na štítky a nájdenie zdravších rozhodnutí. Teraz, či sa rozhodnú vyzdvihnúť alebo odložiť produkt na základe ich zistení, je ich vlastným rozhodnutím. Existuje veľa ľudí, ktorí poznajú rozdiel medzi zdravou voľbou a nezdravou voľbou a rozhodnú sa napriek tomu kúpiť a konzumovať nezdravú voľbu – a to je ich výsada. Ale pokiaľ ide o alkohol, doslova sme zostali v tme, pokiaľ ide o výživovú transparentnosť a zodpovednosť.

Iste, sme všetci ľudia a radi trochu žijeme. Aj keď možno nebudeme každú noc popraskať niekoľko fliaš alebo plechoviek piva, je pekné zhromaždiť sa medzi kamarátmi cez víkend, prasknúť pár chladných a užívať si. Niektorí ľudia idú trochu cez vrchol a prídu v pondelok skočiť na stupnicu a pýtajú sa, čo sa sakra stalo. Pivo a alkohol sú jednoducho prázdne kalórie, keď o tom premýšľate. Presnejšie povedané, kalórie nikdy nepoznáte počet, pokiaľ nevyšetrujete svoje vlastné vyšetrovanie – vďaka Google. Tieto tekuté kalórie sa sčítavajú rýchlo, ak nevenujete pozornosť. Pravdepodobnejšie by prestali piť, keby vedeli, koľko kalórií konzumovali? Potom, čo si uvedomili, že za hodinu s dlhým denným svetlom alebo mesačným svitom zostali s priateľmi, spomalili alebo zastavili? Ale opäť by museli venovať pozornosť štítku na fľaši. Možno by ich to viac priviedlo? Možno by sa jednoducho nestaralo, aj keby videli obsah kalórií? kto vie?

V každom prípade, pivný inštitút, ktorý sa skladá z niektorých z najväčších značiek piva v Spojených štátoch (ako napríklad MillerCoors, Heineken, Anheuser-Busch), sa snaží zvýšiť ich výrobky transparentnosť-konkrétne zahŕňajú výživové štítky na svojom pive . Hľadajú sa podeliť o to, koľko kalórií je v každom pive (plechovka alebo fľaša), počet sacharidov, alkohol podľa objemu (ABV), spolu s ďalšími informáciami priamo na produkte, takže nemusíte biť na internet Zistite, čo je vo vašom obľúbenom pive. Spotrebitelia sa tiež budú môcť pozrieť na zoznam zložiek, ktorý sa bude nachádzať buď v rámčeku/škatuli, alebo pomocou QR kód na skutočnej fľaši. Táto transparentnosť sa nebude vynútiť okamžite v priebehu 3-ročného obdobia, keď by sme mali všetci vidieť zmeny vykonané na štítkoch a balení.

Aj keď by ste uvažovali o tom, že by ste boli transparentní o svojich výrobkoch (pivo), by poškodilo ich podnikanie, mnohé z týchto spoločností chváli ich kroky. Už šesť popredných pivných spoločností súhlasilo s tým, že sa budú držať štandardov, ktoré tlačí Inštitút piva. Týchto šesť spoločností tvorí približne 80% všetkého piva predávaných tu v Spojených štátoch.

Niektoré značky vydali verejné vyhlásenia, že sa snažia dodržiavať zmeny, ale nie sú si istí, kde presne zverejnia takéto informácie. Mnohí veria, že tí, ktorí nechcú skutočne vyhovieť, jednoducho uvedú vyhlásenie o svojom balení alebo plechovkách/fľašiach, ktoré hovorí, že ak sa spotrebiteľ chce dozvedieť viac o ingredienciách a výživovom profile, aby sa pozrel na svoje webové stránky. Mnohí, bohužiaľ, neveria, že spotrebitelia budú mať čas na vyhľadanie informácií v porovnaní s tým, že ich majú na samotnej plechovke/fľaši.

Podľa môjho názoru, aj keď je to užitočné, nikto na večierku nevytiahne svoj smartphone, zamierte na webovú stránku a zistí, čo presne pijú. Len sa to nestane. Sú na večierku oZhromaždenie, aby ste sa bavili a bavili sa. Ak boli informácie k dispozícii priamo na plechovke/fľaši, čo by uľahčilo a extrémne priehľadné život. Musíme však tiež vidieť veci z hľadiska spoločnosti, kde by to mohlo skutočne ublížiť ich predaju, ak by niekto vypočíta, koľko kalórií konzumovali, a v tomto bode prestali piť, a nie naďalej si užívať svoje nápoje. Zatiaľ čo informácie na webovú stránku Brands je krokom správnym smerom, prípadne je potrebné, aby sa informácie preniesli na štítok na samotnom produkte.

S toľkými možnosťami piva, ktoré sú dnes k dispozícii, je ťažké držať krok s tým, čo by mohlo byť „najzdravšia“ možnosť. Tento výraz používam voľne. S rôznymi sezónnymi pivami, ako aj so sponkami, ktoré boli navždy, nie je veľa ľudí skutočne vie, čo pijú a koľko kalórií slúži v jednom. A priznajme si to, väčšina ľudí nepije iba jedno pivo na večierku, udalosti alebo zhromaždení. Kalórie sa výrazne líšia v celom trhu s pivom s ľahkým pivom, tmavým pivom, ochuteným pivom, remeselným pivom, kyslým pivo atď. Napríklad niektoré pohoty a IPA môžu mať v porovnaní so ľahkým pivo trojnásobné množstvo kalórií. Tieto čísla sa môžu skutočne spočítať, ak nevenujete pozornosť svojej spotrebe. A remeselné pivo, môžu mať na porciu ešte viac kalórií ako Stouty a IPA. Všeobecne platí, že čím vyšší obsah alkoholu na pivo, tým vyšší je počet kalórií a uhľohydrátov.

S tlakom na transparentnosť, mnoho ďalších dúfa, že trh s vínom a liehmi sleduje obleky a publikuje svoje výživové informácie a ingrediencie o produkte alebo balení. Stále viac spotrebiteľov chce vedieť, čo jedia alebo pijú. Aj keď vedia, že nad spotrebou má negatívne účinky a že tekuté kalórie, ktoré pijú, sa pridávajú rýchlo, stále chcú vedieť, čo presne vkladajú do svojich tiel.

Leave a Reply

Your email address will not be published.