Počas pandemiky spíme viac, lepšie, najmä mladších ľudí

minulý mesiac, sme sa pozreli na vplyv Covid-19 na spánkové vzorce. O sedem týždňov neskôr sme sa rozhodli zistiť, či vzorec smerom k oveľa väčšiemu spánku pokračoval a ponoril sa hlbšie do údajov. Zistili sme, že počas príkazov na pobyt v domácnosti väčšina jednotlivcov Fitbit na celom svete spala oveľa viac a oveľa lepšie spala.

V priemere vydali jednotlivci USA Fitbit v apríli 20 viac minút spánku za noc ako v ten istý mesiac o rok skôr, potenciálne z dôvodu nedostatku práce, ako aj zjazdovky inštitúcií, ukazujú údaje FITBIT.

Meniace vzory spánku sa začali v marci, keď sa začali objednávky v domácnosti. Do konca marca malo 30 špecifikácií pobytových objednávok, ako aj 13 špecifikácií malo podobné objednávky pre časti štátu. Koncom apríla bolo nariadených 95% obyvateľov USA, aby zostali doma.

Ľudia spali dlhšie v apríli na celom svete, a to aj v Londýne, Madride, Paríži a Singapure, pričom menšie zisky boli zrejmé v Štokholme a Tokiu.

Okrem toho, že ďalšie spanie, aprílové údaje ukazujú, že sme išli spať typický o 13 minút neskôr, čo naznačuje, že sme vstali neskôr, ako aj jednu minútu alebo oveľa viac hlbokého spánku, čo môže mať prospech celulárne prestavovanie a opravy, ako aj opravy , prinútite sa cítiť oveľa osvieženejšie a vylepšiť imunitný systém.

Milénia zvyšujú konzistenciu pred spaním

Mladšie ženy vo veku 18 až 29 rokov, zaznamenali najväčšiu podporu v spánku, v apríli získali 28 minút oveľa viac za noc ako v ten istý mesiac o rok skôr. Mladý chlap bol tiež tam hore, s 22 minútami ďalšieho spánku za noc v apríli pred rokom skôr.

Mladší ľudia tiež zažili najväčšie úpravy konzistencie pred spaním v apríli tým, že šli do postele neskôr v týždni, avšak približne to isté udržiavali víkendové postele. Zachovanie konzistentnej rutiny pred spaním môže mať veľký vplyv na náladu, stres, ako aj na úroveň energie, ako aj vedie k menšiemu sociálnemu oneskoreniu. Sociálne oneskorenie je spojené s chudobnejším zdravím, horšou náladou a posilnenou ospalosťou, ako aj únavou, a vyskytuje sa, keď idete spať a vstať neskôr cez víkendy ako počas týždňa.

Pred prístreškom na mieste sa napríklad 18 až 29-ročné v Chicagu o 23:37 hod. V pracovných dňoch o 23:37 hod. To sa presunulo na 12:01 v apríli, zatiaľ čo víkendové postele sa neupravili toľko. Podobné vzory boli zrejmé inde, a to aj v Madride. BedTimes v polovici týždňa tam v apríli presadil okolo 1:00 pre mladých ľudí oproti lepšiemu do polnoci v januári.

Ženy najviac spia

Ženy zažili najväčšiu podporu v spánku, pričom vek 18 až 29 rokov získal typický 28 v apríli omnoho viac minút oproti presne toho istého mesiaca pred rokom, ako aj ženy vo veku 30 až 49 rokov dostávajú 24 minút. Guy v rovnakých vekových skupinách dostal 22, rovnako ako 19 minút.

Starší ľudia veľa konzistentných

Ľudia 65, ako aj starší nazbierali najmenšie zisky na spánok, s 13 minútami v apríli oveľa viac pre ženy oproti rokom späť, ako aj 16 minút pre mužov. Rovnako mali menšie úpravy v posteli, pričom ženy idú do postele o 9 minút neskôr v apríli oproti rokom späť, ako aj Guy o 6 minút neskôr.

Malé úpravy spánku majú obrovské výhody pre zdravie a wellness

Vaše telo sa nabíja, keď spíte, opravuje, ako aj budovanie tkanív, ako aj svalov. Hladiny hormónu úzkosti, kortizolu, jeseň počas večera. Získanie navrhovaných sedem až deväť hodín spánku za noc tiež zvyšuje imunitu.

Ďalších 20 minút sa nemusí javiť ako veľa, ale pre veľa ľudí to môže zmeniť medzi nedostatočným spánkom, ako aj dostatočný spánok potrebný na oveľa lepšie fungovanie. Platí to najmä pre milióny ľudí, ktorí sú k dispozícii, len o niečo menej spánku, ako potrebujú. Tiež 20 minút za noc, v priemere za mesiac nahrávania, zodpovedá asi 10 oveľa viac hodín spánku za 30 dní. „Dokonca aj málo spánku sa môže sčítať,“ uvádza Michael Grandner, MD, riaditeľ programu pre výskum pre zdravie a wellness na University of Arizona v Tucsone, ako aj konzultant Fitbit Sleep Sleep.

Hlboké spánkové zisky

Hlboký spánok je fáza spánku, ktorá je o tele. Veriace časti mozgu sú ticho. Svaly sa uvoľňujú. Nesnívate tak dobre, pretože vaše telo robí veľké množstvo prestavby a opravy. Hlboký spánok vo všeobecnosti tvorí 10 až 25 percent (v závislosti od vášho veku) vášho spánku.

Akonáhle vaše telo dostane hlboký spánok, ktorý potrebuje, začnete chodiť do REM (rýchly pohyb očí), ako aj ľahký spánok. REM je mimoriadne dôležitý pre usmernenie o emóciách a pamäť. Rovnako je to výška syntézy proteínov na bunkovej úrovni, ktorá udržiava veľa procesov v tele správne.

Teraz, ktoré špecifikuje, otvára oveľa viac aktivít, budeme pokračovaťInue si užívať vzory do etáp spánku, ako aj časy. Ak sa však každodenná dochádzka pomaly obnoví pre väčšinu ľudí, pre nás veľa z nás stále môže dôjsť k ďalšiemu spánku.

Táto informácia je určená iba pre akademické funkcie, rovnako ako nie je určená ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie nesmiete využívať na diagnostiku alebo liečbu problému alebo stavu zdravia a wellness. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej rutiny fyzickej zdatnosti vždy skontrolujte so svojím lekárom.

Leave a Reply

Your email address will not be published.