Zdedili ste tučné gény? Realita o biológii, ako aj o telesnom tuku

„Bojujte proti svojej biológii? Fat Chance, “vyhlásil titulok práve nedávno v sekcii zdravia a wellness novín New York Publish. Odhadovanie novej výskumnej štúdie, ako aj citujúc psychológov, dietológov a lekárov, krátky článok uvádza, že oveľa viac a oveľa viac dôkazov dokazuje, že vaša váha je geneticky určená, ako aj v prípade, že ste tuk, „nie je to vaše porucha. “ Tom’s Ebook: Preliate tuk, vyvinúť sval

„Chvíľu sme pochopili, že gény – oveľa viac ako len atmosféra, ako aj návyky – diskutujú o obezite“ tvrdí, že Dr. James Rosen, odborník na stav stravovania, ako aj profesor na University of Vermont.

Zatiaľ čo genetika je určite faktorom, veriť, že ste predurčení mať navždy nadváhu, pretože ste zdedili „tučné gény“, je najvýraznejším a najúplnejšími myslenie, aké ste kedy mohli prijať. Jedinou metódou, ktorú natrvalo schudnete, je prijať celkovú povinnosť pre seba a uznať pravdu, že máte právomoc zmeniť sa, bez ohľadu na to, s čím vám mama príroda poskytla pracovať.

Nehýba sa, že dedičnosť hrá hlavnú funkciu v tom, ako náročné bude, aby ste stratili tuk. Zdedili ste typ tela, vopred určený počet tukových buniek, rýchlosť metabolizmu a chémiu tela, rovnako ako ste zdedili farbu očí, ako aj farbu vlasov. V 30. rokoch 20. storočia Harvardový psychológ Dr. William H. Sheldon založil klasifikačný systém pre túto inú postavu nazývaný „somatotypovanie“. Aj keď neexistujú absolútne, Sheldon určil tri základné somatotypy: ektomorfy, mezomorfy a endomorfy.

Ectomorfy sú štíhle, podráždené typy. Zvyčajne sú extrémne tenké aj kostné, s rýchlymi metabolizmami, ako aj neuveriteľne nízkym telesným tukom. Ectomorf môže jesť ako kožu bez získania unca. Mesomorfy sú „geneticky nadané“. Sú chudé, svalnaté, ako aj prirodzene atletické. Mesomorfy strácajú tuk a ľahko získavajú svalovú hmotu. Endomorfy sú „držiaky tukov“. Vyznačené guľatými funkciami, nadbytočným telesným tukom, ako aj veľkými kĺbmi („Big Bones“), endomorfy majú zvyčajne fantastický problém pri strate telesného tuku. Majú pomalé metabolizmy, často sú citlivé na uhľohydráty, rýchlo získavajú tuk, ak jedia zle alebo necvičia, rovnako ako dobre strácajú tuk – dokonca aj pri zdravej strave.

Tendencia endomorfov rýchlo ukladať tuky môže byť čiastočne spojená s metabolickými problémami. Napríklad endomorfy často neefektívne metabolizujú uhľohydráty. Typickí ľudia môžu jesť skvelé ponuky uhľohydrátov – až 60% svojich celkových kalórií – rovnako ako stále zostávajú štíhle. Endomorphs vytvárajú rovnako veľa inzulínu, keď jedia uhľohydráty, ako aj to vedie k zvýšenému ukladaniu tukov a problémom pri strate existujúcich tukov. Táto podmienka sa chápe ako „inzulínová rezistencia“ alebo „syndróm X.“

Vedci poistenia tvrdia, že tendencia rýchlo získať váhu môže byť tiež spôsobená chemickou nerovnováhou v mozgu, ktorá spôsobuje prejedanie ľudí. Vedci spoločnosti Johns Hopkins nedávno odhalili objavenie zlúčeniny nazývanú C75, ktorá v hypotalame blokuje hormón regulujúci chuť do jedla. U myší, ktoré boli injektované látkou, sa stratilo o 30 percent oveľa väčšia hmotnosť, pretože lieky vyvolali myši, aby jedli menej. Organizuje sa oveľa viac výskumnej štúdie, aby sa vytvorilo podobné lieky potlačujúce chuť do jedla pre ľudí. Na rozdiel od Xenical, ktorý blokuje absorpciu tuku v čreve, tento nový liek by ovplyvnil chémiu mozgu, aby sa zabezpečilo, že sa ľudia skôr cítia plné.

Mnoho lekárov, ako aj odborníkov v oblasti zdravia a wellness uvažuje o týchto metabolických poruchách, ako aj o chemickej nerovnováhe ako o geneticky prenosných „chorobách“, ktoré si vyžadujú lekárske ošetrenie. „Obezita je choroba a mala by sa s ňou zaobchádzať ako s jednou,“ uvádza Jackie Newgent, hovorkyňa American Dietic Association. Tento koncept by sa mal vidieť s fantastickou ponukou podozrenia, pretože chudnutie je potenciálne najvýznamnejším trhom na svete pri predaji liekov.

Podľa Justina Gillisa, spisovateľa personálu pre Washington Post, sa oveľa viac ako 45 obchodov na celom svete snaží založiť nové drogy obezity, ako aj stávky nemôžu byť vyššie. Gillis píše: „Vo svete, v ktorom sú trhové lieky v hodnote 1 miliardy dolárov ročne, analytici poskytujú 5 miliárd dolárov ako nízku cenovú ponuku na predaj základnej obezity lieku. Ak firma preukázala skutočne bezpečnú a efektívnu liek na chudnutie a ponúkol ho za 3 doláre denne až do jednej štvrtiny z 97 miliónov dospelých amerických dospelých, ktoré sa odhadujú na nadváhu, tržby by v tejto krajine prekonali 26 miliárd dolárov ročne. “

V podstate sa vám lekárska štvrť snaží povedať, že ak máte nadváhu, nie je to vaša chyba; Narodili ste sa tučné, takže sa necítite vinný – ako Well Ako sa nebojte, máme lieky, ktoré vás môžu „vyliečiť“. Vyzerá to, že v práci je vedľajší motív, nesúhlasíte? Predtým, ako spustíte predpis pre ďalšiu „zázračnú“ drogu, by ste mali oveľa lepšie otázky, ktorých záujmy sa poskytujú; Váš alebo farmaceutický gigant.

Okrem toho lieky nemôžu byť nikdy službou, ak liečia príznaky, ako aj príčinu. Lieky by sa mali uvažovať o poslednej možnej inštancii pre morbídne obéznych, ktorí už vyskúšali čokoľvek iné bez úspechu, ako aj ktorí sa budú vysporiadať s veľkými zdravotnými a wellness následkami, ak neschudnú. Redaktori spoločnosti obezity.com to najlepšie uviedli: „Lieky na chudnutie neberú umiestnenie stravy, cvičenia, trpezlivosti a vytrvalosti.“

“Diéta môže byť bojom proti vašim génom do kopca.” Štáty vydávajú spisovateľ Joyce Cohen. Bohužiaľ, ak ste endomorf, Cohen má pravdu. Chudnutie je pre niektorých ľudí určite jednoduchšie ako pre iných, ako aj to sa nezdá byť spravodlivé. To je však život. Život nie je fér. Buďme úprimní; Nie každý skončí ako olympijský zlatý medailista, pán Amerika alebo model fyzickej zdatnosti. Nezúfajte však – nie ste odsúdení na online život tuku, ak nemáte „atletické gény“.

Obezita je výsledkom mnohých vplyvov. Genetika je iba jednou z nich. Páči sa mi to alebo nie, hlavnou príčinou obezity je vaše správanie. Mnoho prvkov, ktoré ovplyvňujú štruktúru tela, sú úplne pod vašou kontrolou. Tieto prvky zahŕňajú presne to, koľko jete, čo jete, keď jete, aký typ cvičenia robíte, presne ako často cvičíte, presne ako dlho cvičíte, ako aj presne ako ťažké cvičíte.

Ak máte genetickú predispozíciu k obezite, môžete stratiť tuk ako všetci ostatní, budete musieť pracovať tvrdšie a dlhšie ako ostatní ľudia. „Existuje genetický prvok na váhe,“ uvádza Dr. Thomas Wadden, psychológ z Univerzity v Syrakúzach, „ale nikto nie je predurčený byť obézny. Ak bola váha vo vašej rodine hlavným problémom, možno nebudete schopní skončiť tak, ako by ste chceli, môžete schudnúť. “

Ak zistíte, že schudnutie je pomalý a náročný proces, zmocňujúce sa na ňu pozerať ako na majetok, pretože prekonanie tejto výzvy vás prinúti ustanoviť disciplínu, rozhodnutie a vytrvalosť. Tieto črty prinesú do iných oblastí vášho života a urobia z vás silnejšieho človeka všade okolo. Arnold Schwarzennegger povedal: „Sila nepochádza z víťazstva. Vaše boje si vytvárajú vašu silu. Keď dobyjete ťažkosti, je to sila. “

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, ak chcete schudnúť alebo byť úspešní v akejkoľvek oblasti vášho života, je akceptovať úplnú povinnosť vašej situácie. V krátkej, ale silnej bitovej knihe s názvom „Ako Guy Thinketh“, autor James Allen napísal: „Okolnosti nerobia človeka, vystavujú ho.“ Naznačil, že nie sme produktmi našej atmosféry ani našej dedičnosti (naše „okolnosti“), namiesto toho sme produkty našich vlastných veriacich, ako aj systémov viery.

Vyrábame svoje vlastné situácie s pozitívnym veriacim, ako aj s pozitívnym činom, ako aj vyrábame nepriaznivé situácie s nepriaznivým veriacim, ako aj nedostatkom konania alebo nesprávnym činom. Inými slovami, sme zodpovední za to, kde sme, čo máme, ako aj presne to, ako vyzerajú naše telá.

Niektorí ľudia sa so mnou veľmi rozčuľujú, keď im to poviem: hovoria: „Počkajte minútu. Snažíš sa mi povedať, že keď sa mi napadnú zlé veci, je to moja vlastná chyba? Že som priniesol nezamestnanosť, peňažné ťažkosti, neúspešné vzťahy, získanie hmotnosti alebo dokonca zdravotné a wellness problémy? Pretože ak to hovoríte, je to úplne nespravodlivé! “

No, môj priateľ, až na veľmi málo výnimiek (niektoré veci sú skutočne mimo vašej kontroly), to je presne to, čo hovorím.

Ak odmietnete akceptovať pravdu, že ste 100% zodpovední za svoju váhu, nikdy nebudete úspešní. Keď sa ľudia objavia za nepriaznivých okolností alebo nedostávajú výsledky, ktoré chcú, je to rovnako jednoduché na výhovorky: je to moja genetika, mám obrovské kosti, mám pomalý metabolizmus, nemám dostatok času na to Cvičenie atď. Atď. Atď. Dôvody sa vzdávajú kontroly. Priznáva, že ste utrpíte situácie namiesto vývojára vašich okolností. Prestaňte obviňovať a začnite brať povinnosť za svoj život. Podniknúť kroky! Začnite cvičiť. jesť lepšie. Urobte niečo – urobte čokoľvek – ale nesedte tam len na gauči a prekliať svoje chromozómy.

Takže si frustrovaný „endomorf?“ Máte pocit, že diéta je bitkou do kopca proti vašim génom? Ak je vaša odpoveď „áno“, prosím, nezastavte sa tak dobre ako kriedová krieda v „zlej genetike“, ako aj neverte, že lieky sú tiež reakciou – sú not. Vaša genetika bude väčšinou diktovať vašu atletickú schopnosť, ako aj presne, ako rýchlo schudnete. To neznamená, že sa nemôžete nakloniť; Znamená to len to, že budete musieť zmeniť svoj stravovací plán, ako aj trénovať, aby ste formovali svoj typ tela, pretože možno budete musieť pracovať tvrdšie a byť oveľa perzistentnejší ako „geneticky šťastné“.

Možno by sa mala obezita skutočne klasifikovať ako geneticky zdedená „choroba“. Úprimne povedané, ak máte „chorobu“, ktorá vás núti objaviť oveľa viac o cvičení a výžive, jesť výživné potraviny, prijať zdravší životný štýl, založiť silné pracovné princípy a nakoniec skončiť Perzistentnejší človek, ktorý sa mi zdá byť požehnaním v prestrojení.

* Tento krátky článok je špeciálny pre ironMagazine.com, reprodukcia v akomkoľvek type bez predchádzajúceho súhlasu je prísne zakázaná.

Získajte úplne bezplatnú knihu, presne zistite, ako sa zbaviť tvrdohlavého tuku, ako aj turbo-nabíjajte svoj metabolizmus na základe návštevy: www.burnthefat.com

V prípade celkovej budovy svalovej hmoty Toma Venuto kliknite tu!

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Tom napísal 140 článkov, ako aj v časopise Ironman Magazine, prírodné kulturistiku, svalové vývoj, svalové zol, cvičenie pre Guy, ako aj pre mužské cvičenie. Tom je profesionál v oblasti straty tukov pre Global-fitness.com, ako aj redaktor Thenutrition pre femalemuscle.com, ako aj jeho články sú rutinne uvedené v skutočnosti na mnohých inýchwebsite.

Leave a Reply

Your email address will not be published.