Sú noví majitelia UFC v sporu o úrokovú sadzbu ako promotéri?

Oslávte Welterweight Georges St-Pierre je uprostred zmluvného konfliktu s UFC. Zrejme bol na ceste k opätovnému prerokovaniu zmluvy, keď predaj UFC prinútil veci nečakané zastaviť.

Noví majitelia väčšiny UFC, WME-IMG, vysvetlili ako „americká agentúra pre zručnosti“, ktorá „zastupuje umelcov na všetkých mediálnych platformách, najmä filmoch, televízii, hudbe, divadle, digitálnom a publikovaní“, očividne nevideli oči do očí oči legenda MMA alebo jeho vnímaná trhová hodnota.

Je pozoruhodné, že WME-IMG tiež predstavuje vo svojom rozmanitom portfóliu vysoko profilovaných zmiešaných bojových umelcov, ako je Ronda Rousey. GSP, na druhej strane zastupuje konkurenčná inovatívna umelecká agentúra WME-IMG.

Hrá táto spoločnosť Truth funkciu v súčasnej patovej situácii GSP? Je to spor o záujmy?

WME-IMG určite nesmie uveriť, takže inak by sa nezúčastnili nákupu 4,2 miliardy dolárov UFC.

Predpisy MMA však môžu naznačovať inak.

Vezmime ako príklad Nevada, základnú jurisdikciu UFC. Určite zakazovať propagátorom slúžiť ako manažéri s NAC 467.104 čítaním takto:

Nezbrojený bojovník nemusí mať promotéra ani žiadny typ jeho členov, akcionárov, úradníkov, dohadzovačov alebo pomocných dohadzovačov:

1. Konajte priamo alebo nepriamo ako jeho manažér; alebo

2. Majte akýkoľvek typ peňažnej miery záujmu v správe neozbrojeného boja alebo zisku zo súťaží alebo výstav.

Pre funkcie bojového športu určuje špecifikácia „manažéra“ široko, ako aj tie, ktoré robia akýkoľvek typ dodržiavania (s pododdiel (d) najpozoruhodnejšie):

a) Zaväzuje sa zastupovať úrokovú sadzbu jednej osoby, zmluvou, zmluvou alebo iným usporiadaním, pri obstarávaní, organizácii alebo vykonávaní odbornej súťaže alebo výstavy, na ktorej sa má táto osoba zúčastniť ako súťažiaci;

b) riadi alebo ovláda odborné neozbrojené bojové aktivity neozbrojeného boja;

c) prijíma alebo je oprávnená získať 10 percent alebo oveľa viac hrubej kabelky alebo hrubého zárobku akéhokoľvek typu neozbrojeného bojovníka expertov na služby týkajúce sa zapojenia neozbrojeného boja do odbornej súťaže alebo výstavy; alebo

d) prijíma platbu za službu ako agent alebo zástupca neozbrojeného bojovníka.

Zdá sa, že vezmite týchto dvoch „akcionárov“ materského podnikania UFC, ktorý „dostáva platbu za službu ako agent alebo zástupca neozbrojeného bojovníka“.

Možno je tento zákaz vyvinutý tak, aby sa vyhýbal sporu, keď „manažér“ prijíma platbu od neozbrojených bojov proti bojom súvisiacim s bojom. Ak sa pododdiel (D) na druhej strane vyhýba akcionárom promotérov v tom, aby získali platbu od neozbrojeného bojovníka mimo zisku z klietky, zdá sa, že je to potenciálny spor o záujmy.

Či už existuje primeraný právny spor o úrokovú sadzbu alebo nie, optika je určite zlá.

Reklama

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

Michael Bisping, ako aj UFC žalovaný za údajné útoky 25, 2017 s 1 komentármi
Vitajte Luke Thomas Show Missoctoctober 28, 2016
Leslie Smith sa stiahne z odborných bojovníkov združenia 29. novembra 2016 s 1 komentármi

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.