5 spôsobov, ako prežiť jazdiť na bicykli vo vnútri

Pred odchodom do dôchodku, zimné mesiace boli vždy časom, keď som bol nútený prísť na to, ako jazdiť, aj keď počasie vonku bolo hrozné. Sneh, dážď, pod nulovými teplotami – tu v Berlíne vždy máme všetko.

Samozrejme, tam prichádza krytý stacionárny tréner. Teraz by sa teraz mohlo zdať ako nemožná úloha jazdiť v interiéri celé hodiny na trénerovi, ale nie je to tak! V mojich amatérskych dňoch mal môj tím niekedy štyri alebo päťhodinové stretnutia. Celá skupina z nás by bola na interiérových tréneroch s našim trénerom. Bolo to super hlučné, pretože sme mali starých školiteľov – zostávajúce stroje z východnej nemeckej výroby, ktoré boli renomované, ale primitívne. Nerád si pamätám tieto dni; Neboli zábavné. Ale teraz, keď väčšina z nás nemá východného nemeckého trénera so stopkami a píšťalkou stojacim vedľa nás kričania, nájdeme spôsoby, ako sa dostať cez hometrainerové stretnutia. Tu sú nejaké návrhy.

5 spôsobov, ako urobiť jazdu vo vnútri viac zábavy

Ísť von. Druh.
Ak máte terasu alebo balkón, pripravte tam svoj hometrainer. Čerstvý vzduch vám spôsobí, že sa budete cítiť lepšie a dokonca by ste vás mohli prinútiť, aby ste verili, že skutočne jazdíte vonku namiesto toho, aby ste sa točili na svojom mieste. Funguje to dokonca, ak sneží alebo prší. Len sa uistite, že ste primerane oblečení a zostaňte v suchu.

Pobavte sa.
Ak nemáte vonkajší priestor, umiestnite svojho trénera pred televízor a sledujte film. Ak to znamená, že musíte nastaviť v obývacej izbe, nezabudnite položiť nejaké staré uteráky, aby ste chytili svoje poty. Inak by ste mohli čeliť rozvodu, keď sa váš partner vráti domov a na koberci uvidí jazero potu a my to nechceme, však?

Mnoho spoločností v interiéri trénera má tiež svoje vlastné zábavné systémy. Niektorí ukazujú videozáznamy pódia Tour de France alebo niečo podobné, ktoré môžete sledovať na svojom notebooku alebo televízii. Iní vám umožňujú sledovať váš pokrok prostredníctvom avataru. Existujú dokonca aj programy, ktoré vám umožňujú zostaviť si vlastné cvičenie, takže ho môžete zopakovať neskôr a zistiť, o koľko ste silnejší.

Prejdite na hudbu.
Ak ste uviaznutí v garáži alebo suteréne bez televízora, pripravte si zoznam skladieb. Dobrou piesňou na začiatok je „Here Comes The Pain“ od farmárov chlapcov. V strede „paranoid“ od Black Sabbath. A samozrejme posledná skladba vo vašom zozname skladieb by mala byť „Final Countdown“ od Európy. Ale to je samozrejme len môj osobný vkus a výber. Môžete tiež jazdiť v miestnej telocvični alebo v interiérovom cyklistickom centre pre hardcore relácie načasované na techno hudbu.

Rozbite svoje cvičenie.
Máte dlhú jazdu na kohútiku? Rozdeliť ho na dva. Urobte dve hodiny ráno a ďalšie dve hodiny popoludní. Alebo si urobte hodinu prestávku v polovici jazdy, aby ste doplňovali fľaše s vodou a mentálne sa dobili.

Intervaly je tiež úžasným spôsobom, ako rozdeliť dlhú jazdu na menšie, zvládnuteľnejšie kúsky. Tu je jeden spôsob, ako ich prepracovať na hodinové cvičenie:

15 minút: zahrievanie

2x:
5 minút: interval strednej intenzity
5 minút: ľahké šliapanie

5x:
40 sekúnd: Pedál pri 80 rpms (toto je vaša kadencia) v zóne maximálnej srdcovej frekvencie
20 sekúnd: 80 rpms v najmenšom možnom výstroji

5 minút: ľahké šliapanie

5x:
40 sekúnd: Pedál pri 80 rpms (toto je vaša kadencia) v zóne maximálnej srdcovej frekvencie

20 sekúnd: pedál pri 80 rpms v najmenšom možnom prevodovom stupni

10 minút: Cooldown

Jedna hodina hotová. Ľahko peasy, však? Je to ťažké, ale veľmi efektívne cvičenie.

Prijímajte školiaceho partnera.

Zostavte druhého trénera vedľa svojho, aby váš partner, priatelia alebo dokonca vaše deti mohli s vami jazdiť. Čím viac veselejšie, však? Keď máte niekoho, s kým by ste sa mohli rozprávať, preletí dvojhodinové hometrainerové cvičenie.

Používam wahoo kickr a pripojím ho k programu Zwift, virtuálneho jazdy. Teraz musím povedať, že Zwift je môj partner, a preto tu možno nie som úplne neutrálny, ale rád jazdím na systéme Zwift. Okrem svojho úžasného kurzu na koni virtuálnej reality je Zwift tiež naživo online, takže môžem zavolať Bobby Julich v Južnej Karolíne a Andy Schleck v Luxemburgu a Michael Mathews v Austrálii a všetci sa môžeme dohodnúť na čase a kurze a stretávať sa na Zwift. Všetci sedíme na samostatných kontinentoch, ale naše avatary jazdia na našich notebookoch alebo televíznych obrazovkách hneď vedľa seba. Dokonca sme schopní trochu chatovať. Je to celkom inteligentný a úžasný program.

Ako vidíte, veľa spôsobov, ako okoreniť normálne neexistujúcu reláciu hometra. Opustenie alebo lenivé už nie je možné. Musíte len nájsť, čo pre vás najlepšie funguje. Existuje veľa spôsobov, ako jazdiť v interiéri – a stále sa baviť!

Tieto informácie sú určené iba na vzdelávacie účely a nie sú určené ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie by ste nemali používať na diagnostikovanie alebo liečbu zdravotného problému alebo stavu. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej kondičnej rutiny sa vždy poraďte so svojím lekárom.

Jens Voigt

Veľvyslanec Fitbit Jens VoigT je bývalý profesionálny cyklista, ktorý v súčasnosti pôsobí ako tímový konzultant pre spoločnosť Trek Factory Racing. Jens prijíma bolesť a životy mottom: „Držte nohy!“ Raz jazdil 20 kilometrov v Tour de France na detskom bicykli. Jens má šesť (áno, šesť!) Deti a žije v Nemecku.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.