Nelegálne pozastavenia PED a vedy v MMA

chytili doping v olympijskom športe? Wada vás zasiahne štvorročným zákazom prvého trestného činu. Ak vás chytí doping druhýkrát, čelíte celoživotnému zákazu. Na druhej strane hlavné profesionálne športy začínajú ekvivalentom facky na zápästí a potom sa presťahujú na eskalujúce pozastavenie.

A čo MMA? Šport, ktorý pravdepodobne má najväčšiu potrebu ochrany účastníkov pred tými, ktorí hľadajú výhodu pomocou nezákonných PED, nemá jednotnú politiku. Tresty MMA za zneužívanie PED sa budú líšiť v rámci uváženia štátnych a provinčných atletických provízií a za určitých okolností podľa uváženia podpory boja. Ak je prijatý jednotný model, je to otázka, akým spôsobom sa musí nakloniť; Žiadny nezmyselný spôsob WADA alebo oveľa miernejšie spôsoby, ktoré sú v profesionálnych športoch dobre zavedené? Ak sa veda používa ako sprievodca, je pravdepodobne odpoveďou.

Otázka Ped’s In Combat Sports sa opäť zameriavala na jeden z priekopníkov MMA, Ken Shamrock, ktorý pripúšťa, že nie je tak dobre udržiavané tajomstvo, že zneužívanie PED v športe prevláda. Shamrock povedal AXSTV

“Nikdy som nevstúpil do kruhu, keď som používal steroidy … len aby som to jasne ukázal … ale v minulosti som použil steroidy … je to problém, pretože to, čo sa deje, sú ľudia, ktorí zarábajú najviac peňazí, sú ľudia, ktorí môžu nepochybne. Majte peniaze na podvádzanie, obísť testovanie. To je problém, s ktorým narazíte. “

Shamrock ďalej vyzýva na reformu argumentáciu, že sa zmeny musia uskutočniť na vstupnej úrovni, aby vytiahli podvádzania ped skôr, ako sa dostanú do športu.

Zatiaľ čo Shamrockove výzvy na reformu sú vítané, jeho rozlíšenie z používania, ale nikdy „vstup do kruhu“, zatiaľ čo na steroidoch je v najlepšom prípade vyrobený človekom. Nedávna vedecká štúdia ukazuje, že existujú dlhodobé zisky na používanie PED, ktoré môžu pokračovať dobre po ukončení liekov.

Veda:

V štúdii z roku 2006, ktorá sa týkala energetických zdvihákov, sa zistilo, že športovci naďalej potešili výhodu v priebehu svojich čistých kolegov rokov potom, čo prestali používať drogy. Výskum konkrétne dospel k záveru, že „na základe atribútov medzi dotovanými a nedopednými výkonovými zdvihákmi sme dospeli k záveru, že obdobie využívania anabolických steroidov je výhodou pre konkurenčnú energiu, dokonca aj niekoľko rokov po tom, čo prestali brať dopingový liek.“

V štúdii uverejnenej minulý rok v časopise Journal of Physiology Vedci sa po prerušení preskúmali dlhodobé výhody anabolických steroidov a dospeli k záveru, že „stručná expozícia anabolickým steroidom môže mať dlho trvalé účinky zvyšujúce výkonnosť.“. Štúdia sa týkala myší, ktoré boli liečené testosterónom. Vedci predpokladajú, že používanie PED môže mať za následok 10 -ročnú výhodu v ľudských bytostiach aj po ukončení prerušenia a v súčasnosti pracujú s pomocou finančných prostriedkov WADA na dodatočnom preskúmaní tejto témy.

Tieto štúdie naznačujú, že bojovníci, ktorí používajú nezákonné PED, môžu získať dlhodobý úžitok po cykle drog. Inými slovami, po dopingu nemusí existovať nič také ako spravodlivý boj. Pri oceňovaní, že existujú zákazy PED na zabezpečenie čistých konkurentov, skutočnou otázkou je, ako dlho je primeraný zákaz? Ak by štúdie, ako sú tieto, tvoria základ regulačnej normy, dlhodobé zákazy štýlu WADA by boli dobre opodstatnené.

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

Najlepšia príležitosť na reformu PED v MMAOCtober 9, 2013 v „Doping“
Tri najväčšie právne nebezpečenstvo pre zmiešané bojové artsnovember 20, 2013 s 4 komentármi
Nezverejní nelegálne používanie PED v MMA v MMA? 8. marca 2013 v „doping“

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.