4 Metódy, ktoré sú cenovo dostupné, môžu pomôcť vylepšiť vaše zdravie a wellness

, ak triedy tréningu 35 dolárov-a-pop, ako aj vysokokvalitné lisované šťavy, jednoducho nie sú vo vašom rozpočte, relaxujte: Veľké zdravie a wellness Musím výdavky na ruku aj nohu. V skutočnosti v niektorých prípadoch môže byť výber cenovo dostupnejšej voľby v skutočnosti oveľa lepšou voľbou pre váš rozpočet, ako aj pre vašu pohodu.

„Príbeh, že starostlivosť o seba, ako aj zdravie a wellness sú len pre tých, ktorí majú peniaze, je falošným príbehom,“ uvádza sa . „Vytvára pocit nedostatku spotrebiteľov v ekonomickej klíme, kde naša vlastná hodnota prichádza na to, čo môžeme získať, ako aj utrácať peniaze. Existujú veci, ktoré môže urobiť každý jednotlivec, aby si pomohol byť zdravší. “

Či už ste stravujete čisté a pracujete už mnoho rokov alebo práve začínate premieňať od spracovaných potravín na výrobu, práve tu sú štyri metódy, ktoré sú dostupné, môžu skutočne pomôcť zlepšiť vaše zdravie:

1. Prejdite viac

Kroky protokolovania nielenže sú pozoruhodnou metódou na integráciu oveľa miernejšej intenzity, ktoré môže zase zlepšiť úroveň vašej kardio fyzickej zdatnosti, ale je to jednoduchý spôsob zníženia výdavkov na dopravu. Okrem toho, že vám ušetrí výdavky na úplnú nádrž na ukladanie plynu alebo mesačný priechod autobusu, chôdza oveľa viac vám môže pomôcť zvládnuť vašu váhu.

„Chôdza je jednou z najlepších metód, ktoré vám pomôžu zachovať zdravú váhu, ktorá môže minimalizovať vaše dlhodobé výdavky na zdravie a wellness,“ uvádza Washington D.C. Doktor so sídlom v Washington D.C., Shilpi Agarwal, M.D. Predstavte, dodáva: „Menej obezity, Menej problémov s krvným tlakom, ako aj potenciálne menej peňazí na lieky, ako aj lekárov. “

Okrem potenciálnych dávok na stratu hmotnosti a kardio, dávka slnečného žiarenia, ktoré dostanete počas každodennej prechádzky, môže tiež zvýšiť vašu produktivitu. “Vidím tak veľa jednotlivcov s chronickou nespavosťou, ako aj jeden z obrovských vinníkov nie je celý deň vonku,” uvádza sa v Albine a poznamenáva, že modré svetlo z dennej oblohy pomáha ovládať mozgový chemický melatonín, ktorý pomáha ovládať spánok/ Wake cykly.

“Ľudia sa prebudia, bežia do vlaku, rovnako ako chodia do budovy celý deň, a tiež neprimerane nevypínajte svoj nočný melatonín – nie je spochybňovaná, že sú groggy a siahajú po tejto latte o 14:00!” ” Pokúste sa vymeniť opravu popoludňajších kofeínov za energickú prechádzku (bonusové body, ak môžete začať dochádzať pešo) a zistite, či sa vaša energia zlepšuje.

2. Varte si jedlo doma

Výskum zistil, že ultra spracované potraviny tvoria omnoho viac ako polovicu kalórií spotrebovaných Američanmi, ako aj na všetko, čo zabalil cukor, soľ a hydrogenovaný olej, pravdepodobne má nepriaznivý vplyv na vaše zdravie a wellness, ako aj vaše bankový účet. Jedna výskumná štúdia zistila, že vyplnenie rýchleho jedla je menej výživné a oveľa nákladnejšie ako konzumácia oveľa zdravšieho diétneho plánu založeného na návrhoch American Heart Association (AHA), ako aj z Americkej akadémie pediatrie (AAP) .

“Nikdy predtým sme v ľudskej histórii neboli vystavení počtu chemikálií, konzervačných látok, ako aj žltého oleja na varenie, ktoré jeme každý deň,” uvádza Albina. „Keď budete jesť balené pohodlné potraviny alebo kúpiť, nemáte koncept, čo je v skutočnosti vo vašom jedle. Ak sa staráte o IBS, plyn a nadúvanie, zápchu alebo hnačku, akné, stres a úzkosť, ako aj depresiu, únavu alebo autoimunitu, je dôležité, aby ste presne pochopili, čo jete. Váš inštruktor materskej školy mal pravdu: Ste to, čo jete. “

Trvte dlho počas týždňa a pripravte si jedlo doma – môžete byť šokovaní, aby ste presne zistili, aké základné (a chutné) domáce varenie môže byť. „Majte bielkoviny, ako je mäso, ryby alebo fazuľa, rastlinný uhľohydrát, ako sú priadze alebo tekvica, ako aj zdravý tuk, ako je kokosový olej, avokádo alebo orechy každé jedlo,“ uvádza Albina. Práve tu je 5 receptov, ktoré vám pomôžu začať.

3. Pestujte si vlastné produkty

Nepotrebujete veľké množstvo plochy ani skúseností na pestovanie záhrady šetriaceho peniaze. „Či už ste online vo veľkom meste alebo vo vidieckom meste alebo kdekoľvek medzi tým, je pravdepodobné, že niekde pestujeme trochu rastúcu zeleninu, ako je kapusta, špenát, bazalka alebo paradajky,“ uvádza Albina. “Pestoval som tieto výživné elektrárne a už roky oveľa viac na mojom ukončení úteku v Brooklyne.” Rozdiel v nákladoch medzi vytvorením kúpeného v obchode, ako aj domácim rozsahom môže byť významný: napríklad typická produkcia pre rad paradajkových rastlín (v celkovej výške približne 15 dolárov) je asi 60 libier. Táto presne rovnaká úroda by vás mohla náklady na osemkrát vyššiu ako náklady (alebo viac!) V obchode.

„To nielen šetrí peniaze, ale vylučuje pesticídy na vašom vytvorení, čo je vynikajúcou vedľajšou výhodou,“ dodáva Agarwal. “PLus, nekryješ ani nevyhodíš jedlo. “

4. Prestaňte fajčiť

Fajčenie cigariet nie je len strašné pre vaše zdravie – je to rovnako šialené drahé. Podľa webovej stránky Smokefree.gov, typické náklady na balenie cigariet v Spojených štátoch sú 6,28 dolárov. Aj keď „iba“ fajčíte každý deň jednu cigaretu, do dvoch desaťročí sa do rutiny ponoríte oveľa viac ako 4 000 dolárov.

A samozrejme, maximálna nezhoda pre ukončenie je jasná: fajčenie cigariet vyvoláva oveľa viac ako 480 000 úmrtí ročne v USA – to je takmer jedna z piatich! – a v podstate zvyšuje vaše možnosti zriadenia čohokoľvek od koronárneho srdcového ochorenia k rakovine pľúc. Albina si nemôže vybrať iba jeden dôvod, prečo prestať. “Existuje tiež veľa dôvodov,” hovorí. “Všetky veci!”

Táto informácia je určená iba pre akademické funkcie, rovnako ako nie je určená ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie nesmiete využívať na diagnostiku alebo liečbu problému alebo stavu zdravia a wellness. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej rutiny fyzickej zdatnosti vždy skontrolujte so svojím lekárom.

Michelle Konstantinovsky

Michelle Konstantinovsky je editorkou Fitbit pre zdravie a wellness a wellness. Michelle je novinárka so sídlom v San Franciscu, reklamný špecialista, ghostwriter, nadšenec Manatee a popkultúrny diabol. Narodila sa a zvýšila sa v San Franciscu a získala magisterský titul na postgraduálnej inštitúcii žurnalistiky UC Berkeley. Zahŕňa zdravie, výživu, fitnes, sexuálne zdravie, chronické podmienky, ako aj ďalšie, ako aj jej práca sa objavila v Cosmopolitan, Marie Claire, Teen Vogue, Seventeen, Slate, Spin, Podnikateľ, SF Weekly, 7 × 7 časopisu , The Huffington Post, WebMD, ako aj časopis California House + Style Magazine.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.